Na targach CES 2025 w Las Vegas marka Dreame pokazała kolejnego flagowego robota na 2025 rok – to Dreame X50 Ultra. Polska premiera jest przewidziana także na styczeń, więc długo czekać nie będziemy.
Spis treści
Przedsmak nowego modelu mogliśmy zobaczyć we wrześniu na targach IFA 2024 w Berlinie. Już wtedy zapoznałem się z systemem pokonywania progów do 6 cm wysokości, dzięki dodaniu drugiej pary kół po bokach, widziałem także nowy zespół podwójnych szczotek (jak w iRobocie i Roborocku), ale ponoć system ma być jeszcze lepszy, bo sam z siebie usuwa włosy, czy cokolwiek, co mogłoby się zaplątać.
Moc ssania to 20 000 Pa. Robot korzysta z przedniego zespołu kamery do rozpoznawania przeszkód AI Action + zespołu czujników ToF w wysuwanej kopułce VersaLift DToF – po jej schowaniu wysokość robota zmniejsza się do 8,9 cm.
System rozpoznawania przeszkód ma identyfikować 200 różnych obiektów. Zarówno przednia szczotka boczna, jak i lewy mop wysuwają się do boku w celu niwelowania martwej strefy, a mopowanie to nadal dwa obrotowe pady z opcją unoszenia w górę lub zostawiania ich w stacji.
System pokonywania progów został przez Dreame przetestowany i ponoć 30 tysięcy cykli nie jest dla niego problemem. Dreame twierdzi, że główne wałki nie plączą wokół siebie włosów pod warunkiem, że te nie są dłuższe niż 30 cm.
Szczotki nowego zespołu sprzątającego są wykonane z dwóch materiałów – włosia i gumy, a nie samego silikonu, więc nie tylko dobrze mają wyczesywać dywany, radzić sobie z sierścią, czy włosami, ale też porządnie zbierać kurz i piasek z podłóg twardych.
Wszystkie elementy systemu sprzątania mogą unosić się w górę w zależności od zadania, a wysunięty mop do boku potrafi sprzątać na głębokość do 4 cm w szczelinach podmeblowych.
Stacja ma funkcję przemywania szmatek z zupełnie nowym projektem tarek i natrysków wody. Woda do mycia szmatek podgrzewana jest do 80 stopni, te następnie suszone są gorącym powietrzem. Stacja automatycznie miesza i dozuje wodę z detergentem do zbiornika wewnętrznego w robocie, jak i do mycia szmatek, opróżnia zbiornik kurzu do dużego worka 3,2 l, który ma wystarczyć na nawet 100 dni.
Mamy też system wykrywana brudu Smart Dirt Detection 2.0 – w stacji jest czujnik zmętnienia wody z przemycia szmatek, może ocenić, czy ostatnio myty obszar nie wymaga ponownej przetarcia lub czy nie trzeba ponownie przemyć mopów.
Robot wykrywa dywany, może je odkurzać z uniesionymi padami mopującymi na 1 cm lub zostawić je stacji. Nie brakuje też masy funkcji dla miłośników zwierząt, jak dokładniejsze sprzątanie obszarów legowisk, unikanie zwierzaka, szukanie go w domu i cykanie mu fotek.
Bateria nowego modelu to nadal zespół ogniw o pojemności łącznej 6400 mAh, dając zdolność do sprzątania 220 minut w trybie ECO, co ma przełożyć się na możliwość odkurzania do 205 m2. Ładowanie jest też 30% szybsze niż w starszych modelach. Pojemność zbiornika kurzu w robocie to 35 ml, zbiorników w stacji 4,5 l czystej i 4 l brudnej.
Robot będzie dostępny w zwykłej wersji X50 Ultra, jak i z dodatkowymi akcesoriami X50 Ultra Complete. Wysokość robota z wysuniętą kopułką radaru to 11,1 cm, szerokość to 35 c, a stacja mierzy: 34 cm szerokości, 59 cm wysokości i 45,7 cm głębokości z najazdem.
Więcej o nowy modelu Dreame dowiesz się ze strony globalnej chińskiej marki, a jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami przedpremierowymi, koniecznie zapisz się do newslettera.
Cena sugerowania w zagranicznych sklepach to 1699 zł dolarów, czyli nieco ponad 6900 zł, ale już zapowiedziano, że w ramach przedsprzedaży będzie można sprzęt nabyć za 1309,99 dolarów, a do tego otrzyma się dłuższą gwarancję producenta na 3 lata i bogaty zestaw akcesoriów gratis.
Z innych kategorii pokazano nowe roboty myjące baseny Z1 Pro i Z1, zapowiedziano basenowy, pływający stolik J1 Robotic Pool Skimmer, ponownie zapowiedziano też premierę flagowej pionówki Dreame Z40 Station.
Z innych ciekawostek mamy zapowiedź serii odkurzaczy myjących aktywnie H15 Pro Heat, ponownie pokazano serię H14 i nowy wariant H12 Pro Flexreach potrafiący sprzątać na płaski, oczyszczany w stacji wodą w temperaturze 90 stopni i z siłą ssania 18 000 Pa.
Nie zabrakło też zapowiedzi nowego oczyszczacza powietrza AirPursue PM20 Purifier, który wygląda jak flagowy Dyson Big&Quiet BP03, systemu oczyszczania wody All-in-1 Tap G1 Water Purifier, czy AirStyle Pro Haier Styler, będącego suszarko-lokówką na wzór multistylera Dyson Airwrap.
Czy nowy Dreame X50 Ultra utrzyma pozycję poprzedniej serii X40 – lidera wśród najlepszych robotów na rynku? Tegoroczne premiery Roborocka z serii Saros stawiają poprzeczkę bardzo wysoko, więc rywalizacja może być naprawdę ciekawa, a ja nie mogę doczekać się testów flagowych robotów na 2025 rok.
Jeśli szukasz robota sprzątającego, warto zerknąć na nasz TOP-10 najlepszych robotów sprzątających.
Niektóre odnośniki na stronie to linki reklamowe.
Flagowa suszarka LG w szarym kolorze, model LG RC90V9PV2N, doczekał się dobrej promocji w sklepie…
Samsung zapowiedział na targach CES 2025 w Las Vegas wprowadzenie do sprzedaży swojego zrobotyzowanego asystenta…
LG na targach CES 2025 w Las Vegas pokazało sporo ciekawych produktów, ale zapewne większości…
W sklepach (w końcu!) debiutuje flagowa propozycja LG w kategorii pralniczej – WashTower, czyli monoblok…
Jedną z najciekawszych nowości AGD z targów CES jest nowa seria robotów Soros od Roborocka.…
Do sprzedaży (ponownie) wraca seria odkurzaczy workowych Smapp Dynamic+ 608.2. To sprzęt polskiej produkcji, od…