Nie każdy piekarnik parowy to model mający generator pary – dlatego prezentujemy TOP-10 najlepszych piekarników parowych, które wyposażono w ten element.
Jeśli prowadzisz zdrowy tryb życia warto zainwestować w dobry piekarnik parowy. Musisz jednak zachować czujność – pod tym pojęciem sklepy sprzedają bardzo różne urządzenia, często z pieczeniem czy gotowaniem na parze niemające wiele wspólnego.
Radziłem już, na co zwracać uwagę kupując piekarnik, opublikowaliśmy również poradnik, w którym szerzej opisuję, jaki powinien być dobry piekarnik parowy i jak odróżnić piekarniki wspomagane parowo od piekarników parowych.
Dzisiaj wybrałem 10 najlepszych piekarników parowych na polskim rynku. W zestawieniu biorę pod uwagę jedynie modele posiadające generator pary – te z wylewaniem wody na dno omijam.
Mam nadzieje, że maniaKalny ranking piekarników parowych pomoże w wyborze nowego urządzenia. Jak zawsze czekam również na pytania – zapraszam do sekcji komentarzy, postaram się pomóc.
Przedstawiciel najwyższej, ósmej serii Boscha – oczywiście produkcji niemieckiej. Świetnie wykonany piekarnik z genialnie wyglądającym programatorem, podzielonym na trzy wyświetlacze po 2,5 cala każdy.
Największą zaletą tego modelu jest zaawansowana elektronika i sensory. Bazowo mamy 12 nastaw pieczenia i wiele programów automatycznych z predefiniowaną temperaturą i czasem pieczenia. Nie zabrakło programów wagowych. Zakres temperatur to 30-250 stopni, a pojemność komory to 71 litrów.
Zabrakło za to prowadnic teleskopowych, które można dokupić osobno (wraz z drabinkami). Zbiornik na wodę jest w pełni wyciągany, mieści 1 litr i znajduje się pod programatorem, który podnosi się na specjalnym zawiasie – to dziwne i skomplikowane rozwiązanie.
Front z trzema szybami ma nagrzewać się maksymalnie do 40 stopni, a drzwi delikatnie się otwierają, jak i zamykają. Na tylnej ściance komory piekarnika znajduje się emalia katalityczna wspomagająca czyszczenie parowe. Model ten wyposażono w standardowy ruszt, blachę płytką, blachę głęboką i trzy blachy dodatkowe: perforowaną małą i dużą, oraz nieperforowaną małą.
Design ósmej serii może się podobać, a wraz z funkcjami parowymi otrzymujemy świetny i zaawansowany sprzęt.
Sprzęt wyceniono na około 5600 zł. W sklepach są również inne wersje tego modelu:
Na stronie mogą występować linki afiliacyjne lub reklamowe.
W Lidlu niespodziewanie zadebiutował elektryczny traktorek ogrodowy Parkside PAAM 48 A1 1. Pod wieloma względami…
Polski Amazon przecenił jedną z lepszych frytkownic jednokomorowych na naszym rynku. W tej cenie nie…
Dwie szczoteczki soniczne w cenie jednej? Taką propozycję stanowi TrueLife SonicBrush Clean30 Duo. Sprawdzam, czy…
Na polskim Amazonie mamy promocję na dwa sprawdzone ekspresy marki DeLonghi. Oba mają automatyczne systemy…
W polskich sklepach debiutują nowe roboty sprzątające: Narwal Freo Z10 Ultra i Narwal Freo Z10.…
Beko nie zwalnia tempa i pokazuje coraz to ciekawsze produkty. Pośród nich jest linia piekarników…
Komentarze
Panie Krzysztofie, wczoraj utwierdził mnie Pan w wyborze płyty indukcyjnej EIT61443B , a teraz pora na wybór piekarnika.
Proszę o podpowiedź: zastanawiam się między:
1. Amica ED87389BA+ X-Type Steam - 2300 zł
2. Electrolux EOC8H31Z - 2500 zł
3. Electrolux LOC6H71Z - 2200 zł
4. czy może warto dopłacić do Electrolux EOB7531Z - 3000 zł
Wydaje mi się, że nie będę korzystał z grilla.
100% para jak najbardziej tak.
Wiem, że Amica nie ma teleskopowych prowadnic - będę chciał dokupić ~100 zł/sztuka, pozostałe mają jedną?
Czym różnią się te modele i z czego wynika różnica w stosunku do ostatniego?
Bardzo dziękuję za pomoc ;)
1. Fajny sprzęt, ale często trafiają się niedorobione sztuki.
2. Ekstra programator tekstowy Vision i bezproblemowa funkcjonalność. Produkcja włoska, więc jakość taka sobie, zwłaszcza zawiasów. To jest piekarnik wspomagany parowo 2w1. Nie ma 100% pary, czyli gotowania na parze - to ma seria SteamBoost i droższa SteamPro.
3. To też włoszczyzna, tylko dużo prostsza od 2.
4. Seria niemiecka o lepszej jakości i już z gotowaniem na parze - to piekarnik 3w1. Prostsza elektronika piktogramowa Omega - jest spoko, ale wielu opcji tu nie znajdziemy, w porównaniu do tekstowego Vision.
Jakich funkcji brakuje w sterowaniu VCU względem Omega?
Nie potrafię znaleźć tych informacji.
Vison pokazuje tekstem co robi, ma więcej programów automatycznych, a Omega to typowy programator piktogramowy - oba są świetne.
Dziękuję za odpowiedź.
A czy jest coś tańszego niż Electrolux EOB7531Z wartego uwagi?
Czy jednak Pana zdaniem warto dopłacić do tych 3000 zł?
Jak już zapewne Pan zauważył to zależy mi na parze 100% i na termosondzie.
Jeśli ma gotować na parze to ten Electorlux to podstawowy model w ofercie szwedzkiego producenta. Tańsze są tylko Amici, ale to różnie z nimi bywa.
Panie Krzysztofie jeszcze pomęczę kolejnym pytaniem :) Zastanawiałam się wcześniej również nad piekarnikiem firmy BOSCH HSG636BB1 . Jednak po niezbyt przychylnych opiniach w sklepach, głownie sieciowych, zaczęłam się rozglądać nad Electrolux'em. Czy uważa Pan, że są to rzeczywiście gorsze sprzęty? Czy w powyższym modelu w zestawie jest również termosonda oraz prowadnice teleskopowe? Który pojemnik na wodę jest wygodniejszy w użytkowaniu, w BOSCHU czy Electroluxie? Czy modele obu firm, o których pisałam są to produkty Niemieckie?
Dziękuję za pomoc. Tak, rzeczywiście źle spisałam model. Z tych trzech modeli, ze względu na funkcje i rozwiązania, który według Pana będzie najlepszym rozwiązaniem?
Bosch H SG636BB1 (czy jest możliwość dokupienia termosondy?)
Electrolux EOB9S31WX
Electrolux KOBBS39WX
Czy w tym przedziale cenowym (do 4500 zł) poleciłby Pan inny piekarnik?
Trochę mnie Pan zmartwił tą lodówką. A czy znajdziemy jakiś inny sprzęt, który byłby lepszy jakościowo? Zależy nam na tym, żeby zamrażalnik był na dole, a górę zajmowała lodówka, posiadała kostkarkę i najlepiej była w ciemnym, czarnym kolorze.
Nie ma opcji dokupienia termosondy.
Electroluxy lepiej wyposażone i różnią się głównie wielkością wyświetlaczy i designem panelu programatora - oba będą świetne. Najlepszy multidoor w czerni i z kostkarką w dobrej cenie - HISENSE RQ760N4AFF . Potem LG, Hitachi, Samsung i Haier, ale bliżej 10-15 tysięcy.
To zależy co do siebie porównujemy - Electrolux ma 3 rodzaje pojemnika/wlewki na wodę w zależności od serii: SteamCrisp, SteamBoost, SteamPro - w linku niżej wytłumaczone różnice https://www.agdmaniak.pl/70378/jaki-piekarnik-parowy/
Zapomniałam jeszcze podpytać, o następujące rzeczy:
- czy wspomniane powyżej przeze mnie modele piekarników marki Electrolux maja prowadnice teleskopowe? Czy jest możliwość ewentualnie dokupienia ich dodatkowo?
- czy zaproponowane w nich czyszczenie jest wystarczające?
- zakres temperatur jest tylko do 230 stopni, czy jest to duże nieudogodnienie, np przy pieczeniu pizzy?
Pozdrawiam serdecznie
Electrolux prawie zawsze daje 1 poziom prowadnic teleskopowych i jest opcja dokupienia kolejnych poziomów - mają 2 rodzaje, takie z wysuwem 75-80% i droższe z wysuwem 100%.
Wskazane modele mają czyszczenie parowe, czyli podstawowe.
Prawie wszystkie piekarniki 3w1 i 4w1 mają temp. maksymalną do 230 stopni - wyjątkiem jest tu Amica (280 stopni) i Samsung (250 stopni). Są 2 szkoły pieczenia pizzy - jedni szukają jak najwyższej temperatury, a pieką w temperaturze 220 stopni bo taka była zazwyczaj maksymalna temp. w starych modelach - w obu przypadkach placek się upiecze ;)
Dzień dobry, Panie Krzysztofie szukam całego sprzętu AGD do nowego domu, największy dylemat mam z wyborem piekarnika parowego + mikrofala do zabudowy, w średnim pułapie cenowym. Jeżeli chodzi o kolorystykę wydaje mi się, że bardziej będą pasowały nam modele czarne, ewentualnie z niewielkimi wstawkami srebrnymi, ponieważ lodówka na którą się zdecydowaliśmy to model SAMSUNG RF23R62E3B1 . Uważa Pan, że to dobry sprzęt?
Wracając do piekarników, zastanawiałam się nad następującymi modelami EOB9S31WX oraz KOBBS39WZ (wizualnie bardziej podoba mi się ten model; czy jest on podobny do modelu KOAAS31WX ?) Jaka jest różnica pomiędzy EOB9S31WX a KOBBS39WZ ?
Jeżeli chodzi o mikrofalę czy mógłby nam Pan polecić model, który otwierałaby się do boku oraz model otwierany w dół?
Jeżeli ma Pan inne typy piekarników, również innych firm, na które warto zwrócić uwagę bardzo proszę o pomoc.
W jednym ze sklepów bardzo zachwalany był model z 4 dyszami firmy Grundig, czy jest to marka również warta uwagi? Czy jednak lepszym wyborem będzie Electrolux bądź AEG?
Z góry dziękuję za pomoc.
Lodówka jedna z gorszych - tragiczne plastiki tej wielkiej szuflady.
Coś chyba pomyliła Pani w nazwie drugiego Electroluxa. Litera K na początku oznacza ich flagowy design z tym srebrnym wcięciem od góry i innym uchwytem. 39 na końcu to oznaczenie programatora kolorowego z małym ekranem, a EOB9 to ich największy programator w kolorze. Oba są funkcjonalne i dobre. Grundig to Beko, więc zapewne trafiła Pani na promotora marki ;) W piekarnikach parowych są nowi i nie specjalnie im idzie.
Proszę o ocenę wybranych przeze mnie modeli:
Electrolux SteamBake EOD6P77WZ
ELECTROLUX EOC8P31Z PAROWY SERIA 700 A+
Amica ED87389BA+ Q-Type Steam
Bosch HSG636ES1 - podoba mi się wygląd, ilość funkcji, cen ami się nie podoba, wolałbym coś odrobinę tańszego jednak :)
Amica ED57575B / ED57475X STUDIO Steam
Ewentualnie ten https://piekarnikiparowe.com/produkt/piekarnik-parowy-4w1-sous-vide-gorenje-bcs747s34x-szklana-taca-zaroodporna/?utm_source=ceneo&utm_medium=referral
1 to piekarnik z wylewaniem wody na dnie - z parowym to nie ma wiele wspólnego.
2 to model wspomagany parowo 2w1.
3,4,5 to piekarniki 3w1 z pieczeniem zwykłym, wspomaganiem pieczenia parą i gotowaniem parowym.
6 to model 4w1 z Sous Vide, ale dość prostymi funkcjami w porównaniu do 3,4. Bosch z tego wszystkie najlepszy, potem Gorenje, a na końcu Amica. Electroluxy wymienione odstają od reszty funkcjami, więc ich nie liczę - konkurentem dla 3,4,5 w Electroluxie są piekarniki SteamBoost, a dla 6 SteamPro.
Witam, rozważam ten Gorenje (cena vs funkcje), ale mam obawy o głośność pracy - krytyka zwłaszcza od zagranicznych klientów w Google (też wskazują na niepokojące usterki). Mam kuchnię otwartą na salon - jak z tą głośnością? No i jakością?
Bawiłem się podstawowym modelem parowym Gorenje z pokrętłami, wentylator działa jak dla mnie normalnie. Nowe piekarniki mają chłodzenie obudowy i drzwi, więc słychać działający wentylator, nawet do 20 minut po skończeniu pieczenia (musi się schłodzić). Electroluxy niemieckie działają podobnie, więc trudno tu coś zarzucić Gorenje. A awaryjność? Piekarniki prawdziwie parowe to nieco bardziej skomplikowane urządzenia z generatorem pary, czujnikami poziomu wody, systemem przepłukiwania/odkamieniania, więc awaryjność może być nieco większa, niż piekarnika zwykłego za 1200 zł. Jak pracuję od 2015 roku w branży AGD, napotkałem się tylko z 2 problemami w piekarnikach Gorenje:
-czasem prowadnice (montowane na stałe), ocierają blachami o drabinki,
-w białych modelach ORA ITO, panel programatora szybko zaczynał żółknąć od narożników (panel jest biały, a nie czarny, jak u większości konkurencji).
Z innymi problemami nie spotkałem się, co oczywiście nie oznacza, że ich nie ma - mogę czegoś nie wiedzieć ;)
Dzień dobry
Panie Krzysztofie proszę o pomoc w doborze piekarnika,płyty gazowej i ewentualnie mikrofali (pod zabudowę) mogę przeznaczyć ok.4 tyś
Wogóle się nie znam a zależy mi żeby był to dobry i funkcjonalny sprzęt
Pizdrawiam
A jaka kolorystyka, wymagania?
Witam. Mój wymarzony piekarnik to Sous Vide, ale raczej cena mnie zniszczy, więc chciałym sprzęt z generatorem pary – piekący i gotujący na parze. Powinien on też posiadać takie funkcje jak: pyroliza, termosonda, fajnie gdyby miał teleskopowe prowadnice i super, gdyby był jeszcze z programatorem obrazkowym TFT. Zdaje sobie sprawę, że mam duże wymagania i obawiam się, że sensowny sprzęt wg powyższej specyfikacji będzie dla mnie zbyt drogi. Więc, Panie Krzysztofie, bardzo proszę o propozycje wg schematu wyżej, jeśli okażą się zbyt drogie, to będę rezygnował z poszczególnych udogodnień. Będę zobowiązany. Pozdrawiam.
Piekarniki 3w1 nie posiadają pyrolizy, to raczej cecha do znalezienia w modelach 2w1 (bez gotowania, tylko wspomagania) - jedynie Samsung w flagowej linii Infinite Line, ma model za ponad 5000 zł z takim sposobem czyszczenia. Rezygnując z pyrolizy, ma Pan całą serię SteamBoost w Electroluxie i AEG, piekarnik serii 8 z Boscha, seria iQ700 z Siemensa i kilka fajnych piekarników w Gorenje.
A co Pan sądzi o tym modelu? Ma pyrolizę, ale ciężko doczytać się czy ma gotowanie na parze, chyba nie https://allegro.pl/oferta/piekarnik-electrolux-eoc8p31z-parowy-seria-700-a-9249545008
Nie ma bo to SteamCrisp - czyli wspomaganie parą. Gotowanie mają SteamBoost i SteamPro.
Dobry wieczór, proszę o poradę. Potrzebuję piekarnik, płytę indukcyjną 60cm, zmywarkę 45cm do zabudowy oraz pochłaniacz podszafkowy (nie mogę podłączyć okapu do wentylacji) do małej zamykanej kuchni (niecałe 5m^2). Kolor czarny. Mam tylko jedną fazę, 3,7 kW max. Sieci: Euro RTV AGD, Neonet, Media Expert
W piekarniku zależałoby mi na regulacji temperatury od 30 stopni (używam nagminnie do wyrastania drożdżowego ciasta).
Budżet jaki przewiduję to 7-8 tys.
Z góry dziękuję za pomoc.
3,7 kW na całą kuchnię? Trochę mało jak na taki zestaw z indukcją. Piekarnik brałbym jakiś z słabszych o mocy 2,5 kW z Beko, indukcja koniecznie 1 fazowa z ograniczoną mocą nawet poniżej 3,7 kW. Zmywarkę DIS28122 , lub pokrewną z Beko, dobre są też Whirlpoole i model MEDELSTOR z IKEA.
Dziękuję bardzo za ukierunkowanie. Tak, 3.7 na całą kuchnię, niestety taka jest instalacja na całym budynku, brak możliwości doprowadzenia drugiej fazy.
Zmywarkę wezmę tę Beko, którą Pan sugeruje. Z płyt indukcyjnych znalazłam Siemensa EU631BEF1E - moc 3,7 z możliwością regulacji na mniejszą. Waham się przy piekarniku, bo całkiem przyzwoicie wygląda BBIR13300XC (moc 2,6) ale kusi mnie też jeden z funkcją pary: Electrolux EOD3C50TX (moc 2,9). Taka moc to bardzo za dużo w tym przypadku?
Ten z Beko jest lepiej wykonany i też można wylewać mu wodę na dno w celu wspomagania parą.
Bardzo dziękuję! :)
Panie Krzysztofie, czy mógłby mi Pan wskazać, które z tych piekarników Electroluxa są produkowane w Niemczech, a które we Włoszech i który ewentualnie by Pan polecił w ramach piekarników "zwykłych", parowych ze wspomaganiem i z tych z gotowaniem na parze?
1) EOD6C71Z SteamBake
2) LOC6H71Z
3) EOE7C31Z SenseCook
4) EOD6C77WZ , STEAMBAKE
5) EOB7S31Z SteamBoost
6) EOB8S39WX , STEAMBOOST
7) KOBBS31X SteamBoost
8) EOB8S39WZ , STEAMBOOST
9) EOC8H31Z
10) EOC8H31X SteamCrisp
11) LOC8H31X SteamCrisp
Dzień Dobry,
Panie Krzysztofie kompletuje sprzęt do kuchni i dzięki Pana sugestii z piekarników prawdopodobnie zdecyduję się na któryś z Electroluxa Steam Boost. Po przeczytaniu artykułu jeszcze rozważam, bo piekarnik będzie umieszczony pod płytą i nie jestem pewna czy sterowanie elektroniczne w takim przypadku nie będzie zbyt utrudnione.
1. Jeśli chodzi o płytę indukcyjną myślę o EIV634 SLIM-FIT z Electroluxa. Prosiłabym tylko o informację, czy ta płyta jest z połyskiem, czy matowa, jaki najmniejszy garnek obsłuży i czym się różni od EIV63443 ?
2. Czy może mi Pan również podpowiedzieć, jaki okap szafkowy wybrać w przedziale najwyżej 1,5 tys.-2 tys., (powierzchnia salonu z aneksem kuchennym, w którym nie ma okna 27m), dobrze jakby współpracował z płytą,
3. Liczę również na podpowiedź w sprawie niedrogiej ale dobrze myjącej zmywarki do zabudowy, 45 cm. Ważne żeby była cicha i bez automatycznego otwierania się po zakończeniu cyklu.
Z góry dziękuję za pomoc!
Na pewno nie będzie najwygodniejszym rozwiązaniem, ale na rynku jest tylko jeden piekarnik gotujący na parze z pokrętłami Gorenje BCS747S34X .
1. Nie ma praktycznie płyt w macie. Wszystkie mają połysk, tylko te na Schott Ceranie trochę bardziej błyszczą, stąd nazywam wykończenie EuroKery (Electroluxa, Gorenje, Samsunga) delikatnie bardziej matowym - proszę przejść się do sklepu i samemu sprawdzić. Obie płyty obsługują naczynia od 12,5 cm średnicy (przy grubym dnie feromagnetycznym). Różnica to FlexiPower w drugim modelu - opcja podłączenia pod 1 fazę, czego nie polecam jeśli ma się siłę.
2. Brać coś co ma wydajność ok. 700 m3/h i w miarę niską głośność. Współpracują z płytami głównie Electroluxy, choć osobiście nie znoszę systemu H2H - ciągłe buczenie, które i tak będzie się wyłączać. Dobre wsady meblowe ma VDB, Toflesz, Globalo.
3. Beko DIS28122 , a także kilka modeli Whirlpoola.
Tak dla porządku, wyczytałam że zmywarka BEKO DIS28122 chyba jednak otwiera się automatycznie po zakończeniu cyklu a chciałam tego uniknąć.
Pozdrawiam
Tak, ale można to wyłączyć. Ogólnie bdb zmywarka.
Ad.2. Czy ja dobrze rozumiem, że jeśli okap współpracuje z płytą, to jest głośny? Zależy mi na sprzęcie cichym i też nie chciałabym żeby mi buczał i to bez mojej kontroli. Czy w związku z tym może mi Pan podać jakieś chociaż ze dwa konkretne modele okapu (bez automatycznej współpracy z płytą), odpowiednie do mojego metrażu, bo bardzo przepraszam ale podane przez Pana nazwy nic mi nie mówią.
Okap łączący się z płytą w systemie H2H odpala się zawsze gdy włączamy płytę, czyli obojętnie co robimy będzie buczeć i denerwować. Okapy mają głośność od 40 do 75 dB w zależności od poziomu mocy - te najcichsze potrafią zejść do okolicy 60 dB na maksymalnej mocy, ale to nadal nie jest cisza, a głośność porównywalna z pralką wirującą na 800 obrotach, czy działającą suszarką do ubrań.
1,2,3,4,9,10,11 - Włochy
5,6,7,8 - Niemcy
Łatwo poznać - Włoskie mają 72 litry, a Niemieckie 70 litrów.
Wszystkie z serii SteamBoost są super.
Dzień dobry.
Szukam kompletu piekarnik parowy + mikrofala do zabudowy.Raczej lepszego niż tańszego.
Kolorystyka bardziej czarna niż srebrna.
Ciężko mi dobrać coś w komplet na podstawie rankingów.
Miałby Pan jakieś sugestie?
A mikro otwierane do dołu, czy do boku?