REKLAMA TP
, Roborock Robot sprzątający Testy

Roborock S8. Najlepszy robot sprzątający stał się jeszcze lepszy? (TEST)

Roborock S8 / fot. techManiaK.pl

Te artykuły także cię zainteresują:

Popularne produkty:

41 odpowiedzi na “Roborock S8. Najlepszy robot sprzątający stał się jeszcze lepszy? (TEST)”

  1. Sergius pisze:

    Dzień dobry,
    korzystając z aplikacji roborock zauważyłem, że w Zegarze nie da się ustawić podwójnego czy potrójnego sprzątania ani dla pokoju ani dla całego mieszkania, można to zrobić tylko ręcznie wybierając pokój jako sprzątanie doraźne. Czy faktycznie tak jest czy coś przegapiłem? Chciałbym ustawić aby kilka pomieszczeń właśnie były sprzątane np. codziennie podwójnie.

  2. Pit pisze:

    Mam go od 2 miesięcy i ma jedną potężną wadę. Ze względu na konstrukcje radaru ma olbrzymie problemy z czarnymi elementami. Mam wszystkie krzesła, komody, sofy na czarnych nóżkach i niemiłosiernie je obija. Wjeżdża z dużym impetem. Jak ma przeszkodę innego koloru to elegancko podjeżdża i delikatnie dotyka zderzakiem. Poza tym bardzo słabe ocenianie wysokości! Pod kanapą mam jakieś 10-11cm miejsca, ale w miejscu gdzie się najczęściej siedzi prawdopodobnie zrobiło się zagłębienie. Robot go nie wykrywa i blokuje się non stop w tym miejscu i muszę go wyciągać spod kanapy… Inny przykład to narożnik, pod nim mam 12cm ale w 2 miejscach są stalowe elementy wystajace niżej. Robot już 2-3x się na nie nadział i ta sama historia – trzeba go wyciągać spod łóżka. Także jeśli ktoś ma czarne meble zdecydowanie nie polecam, chyba nie udało mu się ani raz ukończyć sprzątania bez jakichś problemów. Ustawiłem strefy pod łóżkami, ale jest to irytujące, a na nogi mebli nie widzę rozwiązania, przecież nie będę ich oklejać jakimś kolorem….

    • Pit pisze:

      EDIT Szpara pod łóżkiem jest większa, ale zagłębienie powoduje zatrzymanie robota. No i nie wjeżdża pod firanki, traktuje je jak przeszkody!

      • Krzysztof Kulikowski pisze:

        Prawie każdy robot z LiDARem traktuje firanki/zasłony jako przeszkody, głównie roboty bez niego wjeżdżają pod nie, ale to głównie same głupsze stwory z kamerą skanującą sufit, lub przednią kamerą.

    • Krzysztof Kulikowski pisze:

      Ten robot ocenia wysokość bdb, tak samo jak każdy z LiDARem, ale gdy ten sensor ma styczność z czarnymi materiałami to nie radzi sobie, dlatego za inne kwestie odpowiadają kolejne czujniki, których w kopułce radaru nie ma. Pewnie ma Pan czarną podbitkę kanapy – wystarczy przewrócić kanapę i wybrzuszenie zakleić taśmą klejącą w kolorze innym niż czarny, tak żeby wiązka miała jak się odbić i wrócić do sensora. Nie ma rynku robotów, które poradzą sobie z tym problemem i będą godne polecenia. Jedynie można poszukać czegoś o wysokości 8-9 cm wysokości bez radarów LiDAR jak iRoboty serii j, ale to znacznie gorsze urządzenia w pozostałych aspektach od S8 i tylko w 2-3 lepsze od niego.

  3. Mariusz pisze:

    jaką można stworzyć w aplikacji minimalną strefę zakazaną dla wspomnianego robota?
    Pytam ponieważ posiadam grzejniki na takiej wysokości że robot będzię chchiał tam wjechać a nie wjedzie i sie sklinuje.
    Czy strefę zakazaną można ustawić przykładowo 15cm na 60cm?
    z góry dziękuje za odpowiedź

    • Krzysztof Kulikowski pisze:

      Nie mam żadnego Roborocka pod ręką żeby to sprawdzić, ale zazwyczaj minimum to kwadrat 60×60 cm dla większości robotów, ewentualnie jeśli to kaloryfer bez pomieszczenia za nim, to można wyjechać strefą poza obrys.

  4. PiotrM pisze:

    Potrzebuję pomocy w wyborze odkurzacza.
    Czytałem Wasze recenzje dotyczące dwóch modeli – Roborock S8 Pro Ultra oraz Dreame L20 Ultra no i nie wiem którego wybrać. Będę wdzięczny za pomoc w wyborze. Dodam że do odkurzania jest powierzchnia ok. 250m2 wyłożona płytkami plus dwa małe dywany.
    Pozdrawiam

    • Krzysztof Kulikowski pisze:

      Roborocka S8 Pro Ultra jeszcze nie testowałem – tylko wersję zwykłą S8 i niestety na razie się nie zanosi. Oba to jedne z najlepszych odkurzaczy na rynku, choć system mopów obrotowych daje minimalnie lepsze efekty, a za to ścierka z S8 (i S7) w stacji Ultra jest jeszcze lepiej doczyszczacza. Dreame ma lepszy system omijania przeszkód, sam zdejmuje sobie szmatki do odkurzania, a Roborock ma bardziej dopracowany soft… Przy aktualnych promocjach i cenach korzystniej wychodzi Dreame.

  5. Darek pisze:

    Dzień dobry,
    Chciałbym kupić robota sprzątającego. Zależy mi na stacji dokującej + mopowaniu + zdalnym dostępie (kamera) w telefonie.
    Z tego co widzę, to roboty z serii S8 nie mają kamery do zdalnego dostępu?
    Jak robot poleciłby Pan ?
    Powierzchnia sprzątania 150m2, jeden poziom.

  6. Wiktena pisze:

    Zastanawiam się nad kupnem odkurzacza. Przeczytałam recencje, jednak dalej mam dylemat. Mieszkanie małe 42m2, brak zwierząt, jeden niewielki płaski dywan w przedpokoju, mieszkanie w panelach podłogowych. Fajnie by było dobre mopowanie. Czy lepiej kupić S8 czy lepiej ze stacją Q7 Max+ ? Czy w S8 opróżnianie pojemnika może byc uciążliwe, a w Q7 dzięki stacji – mogę zapomnieć na długo o opróżnianiu?

    • Krzysztof Kulikowski pisze:

      Stacja to wygodne rozwiązanie, ale skoro mieszkanie ma 42 m2 minus meble i zabudowy to robot nie będzie miał wiele roboty, a zbiornik w robocie powinien wystarczyć na kilka cykli. Różnica w mopowaniu jest znacząca na korzyść S8.

  7. Tomek w pisze:

    Witam,
    podał Pan informację, że z dodatkowym akcesorium stacja S8 pro ultra może być podłączona pod obieg wody i odpływ.
    Nigdzie nie potrafię znaleźć żadnej informacji na ten temat.
    Jakie to akcesorium i gdzie można kupić coś takiego kupić?

  8. Marek2023 pisze:

    czy Robrock S8 wjedzie pod szafkę 10cm? Leksvik IKEA.

  9. Przejazd łóżko-ściana pisze:

    Witam,
    Bardzo merytoryczna recenzja! Mam tylko małe pytanie techniczne. Czy S8 przejedzie przez tunel o szerokości 39cm i długości 140cm? Jest to odcinek pomiędzy łóżkiem a ścianą.

    Pozdrawiam
    Kuba

    • Krzysztof Kulikowski pisze:

      Dzięki. Spokojnie powinien dać radę – szerokość ma 35,3 cm, więc jest zapas, a u mnie ciskał się między wannę, a ścianę 36 cm.

  10. Mel pisze:

    Witam,
    Czy ten model nadaje się do stacji zakupionej osobno? Czy pasowałaby stacja opróżniająca zbiornik na kurz zakupiona w Chinach (o ile byłaby tam dostępna)? Czy jednak są różnice w budowie i od razu trzeba kupować S8+?
    Powyżej zadałam pytanie – jak samemu dorobić filtr wstępny?

    • Krzysztof Kulikowski pisze:

      Filtr dociąć z cienkiej gąbki 1-2 ml o małym PPI przynajmniej 40-50. Są też gotowe od innych odkurzaczy, ale najczęściej sprzedają je z filtrami HEPA. Co do stacji to wymaga ona też zmiany zbiornika, który powinien być sprzedawany wraz ze stacją. Pod innymi względami powinny pasować, ale najlepiej upewnić się u sprzedawcy/dystrybutora.

  11. Arek pisze:

    Witam.
    Czy S8 działa z WiFi 6?

  12. Niezdecydowana pisze:

    Witam, prosiłabym o informację czy lepiej kupić s7 maxv, czy s8?
    W Pana testach s8 ma jednak nieco więcej wad niż s7 maxv. Waham się głównie ze względu na mniejszy pojemnik na kurz w s8 i brak filtra wstępnego przed filtrem HEPA- rozumiem, że w s7 max v te dwa filtry występują? Natomiast s7 max v ma kamerę, która jednak ingeruje w prywatność. I jeszcze jedno pytanie- czy w Pana ocenie umieszczenie w s8 dwóch szczotek jest zauważalne w jakości sprzątania, czy jedynie robi to więcej hałasu? Będę wdzięczna za odpowiedź.

    • Krzysztof Kulikowski pisze:

      Roborock S7 MaxV ma lepszy system rozpoznawania przeszkód, a Roborock S8 podwójny zespół szczotki jeszcze lepiej radzący sobie z dywanami – na podłogach twardych nie będzie większych różnic, więc główny punkt to rozpoznawanie przeszkód. Oba nie mają filtra wstępnego – tak robi Roborock od lat, ale można go dorobić samodzielnie – prosta sprawa.

  13. Pawel pisze:

    Czy jest już dostępna w sprzedaży baza do opróżniania zbiornika ?

  14. S8 Pro Ultra pisze:

    Od miesięcy śledzę Pana artykuły w kwestii AGD. Chciałbym zadać 2 pytania:
    1. Czy ma Pan w planach test S8 Pro Ultra ? (stacja wygląda na nieco rozbudową względem Pro Ultra dla serii S 7)
    2. Z Pana doświadczenia, lepiej zamówić u oficjalnego dystrybutora (Jamicon), czy w jednej z popularnych sieci? Pytam w zakresie serwisu/gwarancji etc przy stwierdzeniu usterki.

    • Krzysztof Kulikowski pisze:

      1. Pewnie, ale nie jest to takie proste – nie jest łatwo pozyskać sztukę na testy, zwłaszcza sprzęty z rodziny Xiaomi/Dreame/Roborock – polski dystrybutor i jego agencja marketingowa nie przepadają za nami (mimo, iż mamy bardzo dobre zdanie o ich sprzęcie), więc urządzenia tych marek pozyskujemy najczęściej z geekbuying.pl, czasem, więc jak pojawi się w ich ofercie, jest szansa, że do nas też trafi, ale raczej nie będzie to w najbliższej przyszłości.
      Stacja z S8 Pro Ultra to stacja z S7 Max Ultra (bez V w nazwie) w innej budzie i z szerszym otworem kanały odprowadzającym kurz z robota do stacji (S8 ma 2 szczotki).
      2. Zawsze nr 1 jeśli chodzi o obsługę klienta, warunki gwarancji, bezproblemowe naprawy i zwroty jest Amazon, następnie duże polskie sieci handlowe (rękojmia sklepu), a na końcu typowo chińskie sklepy i platformy (AliExpress itp).

  15. Łukasz pisze:

    Jest możliwe dodanie dwóch baz do jednego odkurzacza, po jednej na jedno piętro? Wiem, spory wydatek, ale zastanawiam się czy nie będzie to potrzebne. Można przenieść odkurzacz ręcznie, ale nie wróci do stacji na przykład wyczyścić mopa czy zbiornika, bo stacja jest na innym piętrze. Chyba, że i tak tego nie robi często.

    • Krzysztof Kulikowski pisze:

      Robot ogarnie 2 stacje – każdą na innym piętrze, lecz zawsze musi wystartować do pracy z tej stacji. Przeniesienie z piętra na dół do stacji na sam proces czyszczenie nie przejdzie, można zrobić pauzę, zdjąć szmatkę, umyć ręcznie i założyć – robot będzie kontynuować pracę.

      • modanek pisze:

        A czy w sumie jest potrzebna stacja?
        Właśnie zastanawiam się na zakupem i mam dylemat gdyż będzie miał 3 piętra do odkurzenia s8.
        A jaki czas będzie odkurzał 60 m2 ( piętro) a ile odkurzał z mopowaniem

        • Krzysztof Kulikowski pisze:

          To już kwestia potrzeb. 60 m2 na jednym piętrze robot ogarnie bez problemu nawet z maksymalną mocą i zbiornik 400 ml wystarczy w zupełności. Przy normalnym układzie mebli robot potrzebuje ok. 1 minuty na 1 m2 odkurzania, lecz mopowanie w trybach intensywnych to już prawie 2 minuty na 1 m2.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


reklamaml